Технологiя

Вивчення фізичних процесів показало, що наявність обертання істотно впливає на механізми взаємодії в природі - наприклад, освіту смерчів, торнадо і ураганів. В основі всіх цих явищ лежить обертання молекул повітря, які при об 'єднанні в групове обертання створюють найпотужніші енергетичні системи, здатні руйнувати, переносити і приводити в повну непридатність цілі регіони. Зіткнення з такою структурою призводить до більших руйнувань, ніж при взаємодії з спрямованим потоком. Спрямований потік створює схожі руйнування тільки в разі виникнення вихору при взаємодії з перешкодою.

Вивчення та спостереження за такими явищами призвело до ідеї створення установки з вихоровим шаром у внутрішній зоні робочої камери. Таку зону можна створити кількома способами, одним з яких може бути обертове магнітне поле, яке при взаємодії з реагуючими матеріалами створює вихор всередині робочого обсягу. Даний метод був створений Анатолієм Васильовичем Вачаєвим і Миколою Івановичем Івановим під назвою "ЕНЕРГОНІВА", що відповідає їх ініціалам. Він дозволяє істотно підвищити швидкість хімічних реакцій, що використовуються в реакторах Вачаєва - Іванова, де утворюється вихор створюється за рахунок обертового магнітного поля, що виробляється котушками Тесла.

Технологія плазмової вихорової утилізації є власною розробкою команди, підкріпленої багаторічним досвідом і компетенціями, отриманими під час роботи у ВНИІХТ і НІЯУ МІФІ.

Подібна система вимагає досить великої витрати електроенергії, тому з 'явилася ідея створення обертання за рахунок механічного руху всередині обсягу, де запускається процес деструкції або перетворення. Встановлення дозволяє істотно меншими енерговитратами досягати необхідного ефекту, використовуючи внутрішню енергію самого робочого матеріалу.

Технологія на практиці

Установка реалізує широкий спектр окислювальних плазмохімічних каталітичних реакцій в широкому температурному діапазоні від 600 до 1600 С, що відбуваються у вуглецевому паливі, в тому числі ТКО, відомих як окислення, карбонізація (НТС), газифікація різного виду тощо.

Експериментальний підбір

Через високу температуру, що досягаються внаслідок утворення плазми, відбувається саме утилізація вуглецевмісних відходів до простих елементів, а не просте спалювання. В результаті роботи не утворюється фуранів, діоксинів та інших небезпечних газів, як після спалювання відходів в МСЗ, а обсяг утвореного залишку не перевищує 6% повністю нейтральних мінеральних солей.

Таким чином, при відносно простій конструкції установки, вона не вимагає підготовки ТКО і додаткового обладнання, проста в експлуатації, а також генерує велику кількість теплової енергії, що має високий потенціал вторинного використання.

Технологія плазмової вихорової утилізації запатентована на команду розробників. Отримано патент № 2716652. Запис про реєстрацію патенту до Державного реєстру винаходів РФ було внесено 13.03.2020.

Про компанію

Hit enter to search or ESC to close